Subaru impreza.

Διάβασε περι του FORUM.

Συντονιστές: Legends, Website Team

Subaru impreza.

Δημοσίευσηαπό Unilens την 30 Οκτ 2017 21:40

Καλησπερα φιλοι μου και καλως σας βρηκα μιας και ειμαι φρεσκο μελος εδω στη σελιδα σας!Ολα αυτα τα χρονια που οδηγαω αυτοκινητο εχω δωσει ενα σκασμο λεφτα σε αυτοκινητα και ειδικα σε βελτιωσεις!Εδω και καιρο ειμαι σε σκεψη να αγορασω ενα impreza του 99-00 sti τι θα πρεπει να προσεξω κατα την αποψη σας?Ευχαριστω!
Unilens
Starting
Starting

Δημ/σεις: 4
Τι οδηγάω: Subaru impreza sti 1999

Re: Subaru impreza.

Δημοσίευσηαπό wrathchild_78 την 31 Οκτ 2017 10:07

καλως ηρθες.

Καλο αμαξι αυτης της χρονολογιας και μπορεις να βρεις πολλα σε διαφορες τιμες. (4000-12000)
Προσοχη θελει στα σερβις, στα εξτρα που μπορει να εχει και φυσικα αν ειναι τρακαρισμενο.

Το δικο μου το εχω για πουλημα. Ριξτου μια ματια αν σε ενδιαφερει:
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/10211425/
Εικόνα
Άβαταρ μέλους
wrathchild_78
Complete
Complete

Δημ/σεις: 2218
Τι οδηγάω: Subaru Impreza GT MY00

Δημοσίευσηαπό Unilens την 31 Οκτ 2017 11:14

Καλημερα!Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!Η αληθεια ειναι πως ψαχνω για κατι σε μαμα.Και παλι σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!
Unilens
Starting
Starting

Δημοσίευσηαπό SUBA-NOS την 31 Οκτ 2017 13:14

Unilens έγραψε:Καλημερα!Σε ευχαριστω πολυ φιλε μου!Η αληθεια ειναι πως ψαχνω για κατι σε μαμα.Και παλι σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια!

99/00 STI ΔΕΝ θα βρείς φίλε μου ...

Δεν έχουν γίνει ποτέ εισαγωγή επίσημα στην Ελλάδα ;-) ;-)

99/00 GC8 WRX πολλά μεταχειρισμένα , σε πολλές τιμές και θέλει ψαξιματάκι , έρευνα και υπομονή
Άβαταρ μέλους
SUBA-NOS
Forum Legend
Forum Legend

Δημ/σεις: 11523
Τι οδηγάω: Subaru ....

Δημοσίευσηαπό Unilens την 31 Οκτ 2017 13:20

Kαλημερα!ευχαριστω για την βοηθεια γιατι νομιζα πως ειχε γινει εισαγωγη!Γενικοτερα οτι ειχα μεχρι τωρα ηταν σε γερμανικο τετρακινητο και απο subaru ειμαι σκραπας!!Αν δεν σου κανει κοπο μηπως μπωρεις να με κατατοπισεις στο τι γενικοτερα να προσεξω?Απο θεμα φανοποιιας το χω αλλα δεν ξερω απο ολα τα υπολοιπα οσον αφορα το συγκεκριμενο μοντελο!Παντα το χα καψουρα το συγκεκριμενο και ηρθε η στιγμη να το αποκτησω........
Unilens
Starting
Starting

Δημοσίευσηαπό SUBA-NOS την 02 Νοέμ 2017 12:27

Unilens έγραψε:Kαλημερα!ευχαριστω για την βοηθεια γιατι νομιζα πως ειχε γινει εισαγωγη!Γενικοτερα οτι ειχα μεχρι τωρα ηταν σε γερμανικο τετρακινητο και απο subaru ειμαι σκραπας!!Αν δεν σου κανει κοπο μηπως μπωρεις να με κατατοπισεις στο τι γενικοτερα να προσεξω?Απο θεμα φανοποιιας το χω αλλα δεν ξερω απο ολα τα υπολοιπα οσον αφορα το συγκεκριμενο μοντελο!Παντα το χα καψουρα το συγκεκριμενο και ηρθε η στιγμη να το αποκτησω........

1) Book service , να υπάρχει αρχείο έστω και μη επίσημο με το τι έχει γίνει στο αμάξι σε θέμα συντήρησης και βελτίωσης

2) Μοτέράκι ... ξεκινάμε από τα απλά πρέπει να έχει σωστή πίεση λαδιού (που σημαίνει πως δεν έχει θέμα στα μέταλλα) , πρέπει να μετρηθεί συμπίεση στους κυλίνδρους ώστε να είσαι σίγουρος πως έχει ακόμα ζωή σαν μοτεράκι και έλεγχος απώλειας συμπίεσης

3) Σαζμανάκι , να αλλάζει σωστά , να μην τρίζουν οι ταχύτητες , να μην είναι οριακά επάνω ο συμπλέκτης ή να μην είναι μπετό

4) Σήκωμα το αμάξι , έλεγχος αμορτισέρ για διαρροές, έλεγχος φρένα για άχρηστους δίσκους με πατούρα / νύχι και τακάκια. ΟΛΑ τα σινεμπλοκ / βάσεις τσεκάρισμα αν είναι οκ ή από τα χρόνια έχουν ξεραθεί / σκιστεί

Αν τώρα το αμάξι είναι βελτιωμένο , με φτιαγμένα μοτέρ , τούρμπο , προγράμματα εκεί πρέπει να γραφτεί ολόκληρη διατριβή χαχαχαχα

κουράγιο .... :grin: :grin: :grin:
Άβαταρ μέλους
SUBA-NOS
Forum Legend
Forum Legend

Δημ/σεις: 11523
Τι οδηγάω: Subaru ....

Δημοσίευσηαπό Unilens την 03 Νοέμ 2017 12:59

Καλημερα!Καταλαβα θελει αρκετο ψαξιμο και γνωσεις....τι πιεση λαδιου ειναι σωστο να δουλευει?Ευχαριστω πολυ για ολη την βοηθεια!
Unilens
Starting
Starting

Επιστροφή στο ΠΕΡΙ ΤΟΥ FORUM....

Μέλη σε σύνδεση

Μέλη σε αυτή την Δ. Συζήτηση: Δεν υπάρχουν εγγεγραμμένα μέλη και 2 επισκέπτες

• Σύνδεση/Αποσύνδεση
  • Σύνδεση
    Όνομα μέλους:

Ξέχασα τον κωδικό μου
    Αποστολή ηλεκτρονικού ταχυδρομείου ενεργοποίησης πάλι
    Αυτόματη σύνδεση σε κάθε επίσκεψη
    Απόκρυψη των στοιχείων μου κατά την διάρκεια της σύνδεσης

Για να συνδεθείτε πρέπει να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Η εγγραφή γίνεται σε λίγα μόνο λεπτά, αλλά σας παρέχει αυξημένες δυνατότητες. Επίσης οι διαχειριστές μπορεί να χορηγούν επιπρόσθετα δικαιώματα στα εγγεγραμμένα μέλη. Πριν συνδεθείτε, σιγουρευτείτε ότι γνωρίζετε τους όρους χρήσης και τις σχετικές τακτικές. Παρακαλούμε να διαβάσετε τους κανόνες της Δ. Συζήτησης κατά την πλοήγησή σας σε αυτό.

Όροι χρήσης | Προσωπικό απόρρητο

• Εορτολόγιο
  • Γιορτάζουν

• Ρολόι